JUŻ WKRÓTCE NOWA DOSTAWA! || PRZEDMIOTY KUPIONE W PIĄTEK WYSYŁANE SA W PONIEDZIAŁEK

Wina Różowe

Włoskie wino różowe

Wina różowe są nowym fenomenem, w rzeczywistości nie istniało aż do wczesnych lat 90-tych. Ale w ciągu ostatnich dwudziestu lat podbiła serca ludzi i dała odczuć swoją obecność na całym świecie. Historia wina jest jedną z najstarszych w historii, sięgającą 5000 lat p.n.e. Rzymski poeta Owidiusz wspomina o winach, którymi cieszyli się starożytni Grecy.
Z biegiem czasu wino ewoluowało w wiele różnych rodzajów, z których każdy ma swój niepowtarzalny smak i konsystencję. Wino jest również doskonałym źródłem wielu składników odżywczych, w tym przeciwutleniaczy i flawonoidów.
Najpopularniejsze rodzaje to wina czerwone ze względu na pełny smak, wina białe ze względu na lekki smak, wino musujące ze względu na bąbelki i wino różowe ze względu na owocowy smak.
Wino włoskie jest najpopularniejszym winem we Włoszech. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że w większości składa się z czerwonych róż. Zawiera również wyższy procent cukru resztkowego, ponieważ winogrona pozostawiono na winorośli, aby zgniły.
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego stylu jest jego lekkość. Ma niższą zawartość alkoholu niż inne wina z tych samych odmian winogron. Dzieje się tak, ponieważ jego metoda produkcji polega na dodawaniu cukru do soku po fermentacji, a nie podczas fermentacji. Dzięki temu aromaty są znacznie mniej intensywne niż w innych stylach.

Włoskie wina różowe – jak mogą poprawić Twoje zdrowie i ogólną jakość życia

Różowe wina z Włoch to delikatny i orzeźwiający napój o jasnej barwie i owocowych smakach. Produkowane są z czerwonych winogron, z których najpopularniejszym jest region Côtes du Rhone w pobliżu Lyonu. Wina te cieszą się popularnością od wielu stuleci ze względu na ich właściwości zdrowotne.
Korelacja między zdrowiem a winem jest dość znacząca, więc picie tych miękkich czerwieni może przynieść Twojemu organizmowi wszelkiego rodzaju korzyści. Niektóre badania wykazały, że picie wina może pomóc zmniejszyć czynniki ryzyka między innymi chorób serca, cukrzycy, otyłości, raka, zapalenia stawów, osteoporozy i choroby Alzheimera.
Wino różowe jest również świetne, ponieważ ma niską zawartość alkoholu, co ułatwia picie go w większych ilościach, co poprawia ogólną jakość życia. Jest to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią spożycie alkoholu lub przesadzają w weekendy.

Najlepsze rodzaje włoskich win różanych

Wina włoskie znane są ze swojej jakości i różnorodności. Włoskie winogrona w pełni wykorzystują śródziemnomorski klimat i oferują wyjątkową gamę smaków i aromatów w swoich winach.
Najlepszy rodzaj włoskiego wina różanego to ten o intensywnym bukiecie, który ma owocowy, ale złożony smak. Ma też dobre body, dzięki czemu idealnie nadaje się do picia po obiedzie lub do deseru.
Najlepsze włoskie wina różane to: Prosecco di Valdobbiadene, Grechetto di Tuscany, Rosato di Montepulciano, Sangiovese di Romagna, Szampan Brut Rosé, Chardonnay Rosé, Musujące Pinot Grigio

Wskazówki, jak zdobyć włoskie wina różowe

Różowe wina włoskie są świetną alternatywą dla winnych, którzy zrezygnowali z białych win ze względu na ich wytrawność. Podobnie jak wina czerwone, kolor włoskiego wina różowego różni się od jego jasnożółtego wyglądu.
Główna różnica między winami czerwonymi i białymi polega na tym, że białe wytwarza się ze skórki winogron, a czerwone bez niej. Eliminuje to potrzebę stosowania jakichkolwiek technik filtrowania lub klarowania, aby uczynić je smacznymi, co ułatwia osobom, które nie są przyzwyczajone do obsługi tego rodzaju napojów.
Różowe wina z Włoch mają kolor, który waha się w niektórych przypadkach od jasnożółtego do głębokiego różu. Ma owocowy smak, który sprawia, że jest stosunkowo łatwe do picia, ponieważ nie ma tak dużej goryczki, jak większość innych rodzajów czerwonego lub białego wina.

Jeżeli chcą Państwo zdobyć ciekawe wino, wystarczy wpisać frazę w internecie: “Włoskie wina różowe sklep internetowy”. 

Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Czy masz ukończone 18 lat?
Strona zawiera produkty przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Zapraszamy po osiągnięciu pełnoletności.